Pompa Pompy do wody zanieczyszczonej i ścieków

 

Jako dystrybutor urządzeń marki Wilo zajmujemy się sprzedażą takiego sprzętu, jak nowoczesne pompy do wody deszczowej i ścieków. Pracują cicho i są wydajnie, a ich niewątpliwą zaletą jest też łatwość obsługi. Wysokiej klasy maszyny do przetaczania m.in. deszczówki w większości przypadków zostały wyposażone w specjalny wirnik z nożem tnącym. To pozwala na skuteczne rozdrabnianie krążących w cieczy zanieczyszczeń o średnicy nawet kilkudziesięciu milimetrów.

Sprzedawane przez nas urządzenia do przetaczania wody deszczowej i ścieków mogą być z powodzeniem wykorzystywane do opróżniania domowych szamb i osadników gnilnych. Znajdują także zastosowanie w budownictwie, przemyśle, rolnictwie i ogrodnictwie. Ponadto stanowią niezbędny element wyposażenia przepompowni i oczyszczalni ścieków. Funkcjonalne, duże pompy do deszczówki marki Wilo doskonale sprawdzają się też przy usuwaniu skutków kataklizmów naturalnych.

Pompy do wody deszczowej i ścieków – jak wybrać najlepszy model?

Przed zakupem urządzenia przeznaczonego do wody deszczowej lub ścieków warto zwrócić uwagę na parametry techniczne danego modelu. Dotyczy to w szczególności:

• mocy silnika – powinna sięgać co najmniej kilkuset watów,

• ciśnienia – to wartość wskazująca na siłę ssania, w przypadku większości naszych urządzeń znacznie przekracza ona poziom 1 bara,

• wysokości podnoszenia słupa cieczy – zaleca się, aby wynosiła ona minimum kilkanaście metrów.

Nie bez znaczenia jest też masa i wielkość wybranej pompy do deszczówki marki Wilo. Lżejsze urządzenia o mniejszych gabarytach można wygodnie przetransportować w sytuacjach awaryjnych.