Pompy obiegowe

 

Oferowane przez nas i pompy obiegowe C.O. i cyrkulacyjne do C.W.U marki Wilo to wysokiej klasy urządzenia, które pracują wydajnie w każdych warunkach. Te pierwsze wykorzystywane są przede wszystkim do wzbudzania obiegu cieczy w różnego rodzaju układach grzewczych, m.in. w instalacjach centralnego ogrzewania. Znajdują one również zastosowanie w systemach klimatyzacji. Z kolei modele cyrkulacyjne służą do tłoczenia cieczy o podwyższonej temperaturze w układach odpowiedzialnych za przygotowywanie ciepłej wody użytkowej.

Pompy obiegowe i cyrkulacyjne – zalety

Urządzenia, których dystrybucją się zajmujemy, produkowane są z trwałych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów (m.in. stali nierdzewnej, mosiądzu, żeliwa). Maszyny te wyróżnia łatwość obsługi. Ich kompaktowa budowa sprawia, że montaż sprzętu przebiega błyskawicznie.

Odpowiednio dobrana pompa obiegowa C.O. Wilo cechuje się niskim zużyciem energii elektrycznej. Tego rodzaju sprzęt jest kompatybilny z większością dostępnych na rynku kotłów centralnego ogrzewania. Niektóre modele zostały wyposażone w funkcje ręcznego lub automatycznego regulowania prędkości obrotów. Wbudowany w urządzenia tego typu specjalny wirnik odpowiada za zwiększenie momentu pędu w trakcie tłoczenia wody. Dzięki temu jest ona równomiernie rozprowadzana po całej instalacji, docierając do wszystkich podłączonych do niej grzejników. Pompy cyrkulacyjne C.W.U marki Wilo odpowiadają za nieustanne krążenie cieczy od podgrzewacza do punktu jej poboru, np. kranu. Zapraszamy do ich zamawiania!