Pompa ATMOS GIGA-I

OPIS OGÓLNY

ATMOS GIGA-I - Jednostopniowa dławnicowa pompa wirowa o konstrukcji Inline do montażu na rurociągu lub do ustawienia na fundamencie. Odporna na drgania, zapewniająca cichą pracę konstrukcja blokowa z latarnią i sztywno połączonym standardowym silnikiem kołnierzowym (silnik znormalizowany). Z niezależnym od kierunku obrotów mieszkowym uszczelnieniem mechanicznym z wymuszonym opływem oraz wirnikiem redukującym kawitację. Od 37 kW z kasetowym uszczelnieniem mechanicznym w systemie cofki do wymiany uszczelnienia mechanicznego bez demontażu silnika. Przyłącza kołnierzowe z przyłączami pomiarowymi ciśnienia R 1/8.

Wszystkie komponenty żeliwa są pokryte powłoką kataforetyczną.

Pompy z silnikami ≥ 5,5 kW są seryjnie wyposażone w czujniki termistorowe jako zabezpieczenie silnika.

Uszczelnienie mechaniczne do tłoczenia wody o temperaturze do Tmax. = +140 °C. Do T ≤ +40 °C dopuszczalna jest domieszka glikolu od 20 % do 40 % objętości. W przypadku mieszanin woda-glikol z zawartością glikolu > 40 % do max. 50 % objętości i o temperaturze przetłaczanej cieczy od > +40 °C do max. +120 °C lub przetłaczanego medium innego niż woda należy zastosować alternatywne uszczelnienie mechaniczne. W przypadku użycia mieszaniny wody i glikolu zaleca się zasadniczo zastosowanie wariantu S1 z odpowiednim uszczelnieniem mechanicznym.


ZAKRES PRACY

 

– Maksymalna wydajność, Q: 400 m3/h (pompy 2-biegunowe), 920 m3/h (pompy 4-biegunowe)
– Maksymalna wysokość podnoszenia, H: 105 m
– Temperatura cieczy: -20 ÷ +140°C
– Maksymalna ciśnienie robocze: Wersja standardowa do ciśnienia roboczego: 13 bar (do +140 °C) / 16 bar (do +120 °C)

 

OBSZARY ZASTOSOWANIA

 

  • Wodne instalacje grzewcze,
  • Instalacje klimatyzacyjne,
  • Zamknięte obiegi chłodnicze,
  • Przemysłowe instalacje obiegowe. 

 

CECHY I ZALETY

 

 

  • Możliwość uniwersalnego zastosowania w różnych obszarach, z różnymi mediami i temperaturami za sprawą różnych komponentów, takich jak wirniki, różnej wielkości silniki oraz uszczelnienia mechaniczne.
  • Najnowocześniejsza hydraulika pompy i technologia silnika IE3 gwarantująca niezawodną i umożliwiającą oszczędność energii pracę.
  • Długa żywotność za sprawą odpornej na korozję katodowej powłoki elektrolitycznej wszystkich odlewanych elementów.
  • Celowe odprowadzanie kondensatu w przypadku wykorzystywania w instalacjach klimatyzacyjnych i chłodniczych.
  • Łatwa instalacja z możliwością mocowania stóp pompy dla gwarancji maksymalnej stabilności.
  • Prosta konserwacja i budowa przyjazna dla użytkownika za sprawą konstrukcji z opcjonalnym „sprzęgłem demontowalnym” i kasetowemu uszczelnieniu mechanicznemu w dużych pompach

 

ZAKRES STOSOWANIA